Telewizja Wiekuistego Słowa - EWTN Polska

EWTN: Eternal Word Television Network (ang. Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa) to globalna katolicka sieć telewizyjna dostępna w ponad 150 krajach. EWTN skupia się na głoszeniu prawdy zgodnie z definicją Magisterium Kościoła Rzymskokatolickiego. Sieć telewizyjna EWTN służy wierze i nauczaniu Kościoła. Celem EWTN jest zapewnienie środków, za pomocą których różne organizacje w Kościele będą miały nowy ogólnopolski ośrodek wyrażania opinii.

Stacja została założona przed blisko 40-stu laty przez Matkę Angelikę Rizzo OCPA z zakonu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. W ramówce kanału znajdują się filmy, dokumenty oraz programy dla dzieci i młodzieży. Całość produkowanych materiałów ukierunkowana jest na ewangelizację oraz budowanie fundamentów wiary.

Polska edycja EWTN wpisze się w powyższe przesłanie, dołączając do globalnej rodziny katolickiej sieci telewizyjnej. Natomiast nasi amerykańscy partnerzy, dostrzegają w tym projekcie także możliwość zaczerpnięcia z doświadczenia bogatej historii i tradycji polskiej duchowości katolickiej. Polska wersja tej telewizji w pierwszym etapie swej działalności będzie emitować w Internecie programy tłumaczone z wersji angielskiej, będziemy też sukcesywnie wprowadzać polskie audycje.