Inspired By Excellence & Innovation

We offer a wide range of high quality of teaching and extra-curricular activities.

We offer a range of training packages in a range of subject areas and can offer blended learning opportunities to best meet your needs. If sitting in a room with a trainer and having the opportunity for discussion with other learners sounds good to you then we can offer this. If you have enough people wanting to attend the same course.

If you prefer to study in your own time and at your own speed then one of our e-learning packages may be right up your street. There is a third option, which is you like the sound of both but perhaps can’t attend all training sessions, this is when blended learning comes into its own.

0
Students
0
Courses
0
Teachers
0
Locations

POPULAR COURSES

2024-01-09T09:37:14+00:00

MFF Maksymiliany 2023

Festiwal, który od ponad 30 lat miał miejsce w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie, od kilku lat z powodzeniem odbywa się we Wrocławiu. Z roku na rok wydarzenie to wyraźnie rośnie w siłę i ugruntowuje swoją pozycję na mapie polskich festiwali filmowych, co podkreślają eksperci, ale także nasi goście specjalni. Główny cel festiwalu jakim było "ukazywanie w filmach wartości chrześcijańskich, wzbudzenie zainteresowania twórczością filmową oraz promowanie wiedzy na temat historii i osiągnięć kinematografii, jej roli we współczesnej kulturze. Na naszym Festiwalu dbamy o dobór filmów inspirowanych wartościami wypływającymi z Dekalogu, zarówno polskich i zagranicznych twórców. Filmy te są zwykle trudno dostępne w oficjalnym obiegu dystrybucjo kinowej. Rozwój filmowy naszych widzów dokonuje się właśnie poprzez prezentowane na naszym Festiwalu obrazy - ambitne i wartościowe. Taki dobór filmów pozwalana na kształtowanie gustu u widzów i zwiększanie ich świadomości filmowej, która dokonuje się również dzięki rozmowom odbywającym się po filmach. Chcemy prowokować naszych widzów do zadawania sobie ważnych pytań właśnie dzięki sztuce filmowej. Pragniemy również pobudzać do dialogu naszą publiczność, aby dzieliła się swoimi wrażeniami z twórcami filmowymi. Konwencję rozmów o obejrzanych obrazach będziemy stosować w formule Kino według..."., jak cele drugorzędne zostały zrealizowane. 38. MFF Maksymiliany 2023 odbył się w dniach 7-12 października 2023 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Na festiwal zgłoszono blisko 140 filmów dokumentalnych i amatorskich oraz 16 filmów fabularnych. Komisja selekcyjna wybrała do pokazów konkursowych 18 filmów dokumentalnych i 6 filmów fabularnych. 6 filmów było pokazami premierowymi lub prapremierami. Odbyło się 6 spotkań z udziałem gości specjalnych. W wszystkich spotkaniach i pokazach wzięło udział blisko 4500 osób. Wskaźniki odwiedzin stron www i publikacji zostały osiągnięte. Nagrodę główną za najlepszy film fabularny zdobył film "Johnny" w reż Daniela Jaroszka. Nagrodę główną za najlepszy film dokumentalny zdobył film "To on cię znalazł" w reż. Gabriela Maruszczaka Nagrodę główną w konkursie młodzieżowym zdobył film "Pardoning Beauty" w reż. Angeliki Sowy Nagrodę za film "który zmienia życie" zdobył film "Dzwięk wolności" w reż. Aljehandro Monteverde Nagroda publiczności za najlepszy film fabularny zdobył film "Opiekun" w reż. Dariusza Reguckiego Nagroda publiczności za najlepszy film dokumentalny zdobył film "Wrócimy do Polski" w reż. Henryka Jureckiego Nagroda honorowa za działalność w zakresie popularyzacji wartościowego kina - ks. Wiesław Mokrzycki, dyr, festiwalu Sacrofilm Filmy oceniało jury: I. Filmu fabularnego: Dariusz Regucki (Polska), Magadalena Piejko (Polska,) Katia Malatesta (Włochy) II. Filmu dokumentalnego: s. Kazimiera Wawrzynów OSU (Polska), Michał Torz (Polska), Vladyslav Kopanec-Robskij (Ukraina) III. Filmu młodzieżowego: ks. dr Jerzy Babiak (Polska),

2022-06-27T16:29:26+00:00

Centrum Kultury Medialnej (CKM) w Świętej Katarzynie

Celem CKM jest zapewnienie możliwości tworzenia, rejestracji i publikacji online materiałów o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, społecznym i religijnym poprzez budowę Centrum Kultury Medialnej (CKM). Projekt jest adresowany w pierwszej kolejności do młodzieży, która będzie mogła realizować własne pomysły medialne, zapoznając się z warsztatem i etyką dziennikarską, podnosząc swoje kwalifikacje, zapoznając się w najnowszymi technologiami i zagadnieniami związanymi z problemami dezinformacji i fake news. Organizatorzy pozyskali pomieszczenia o powierzchni 190 m2, zlokalizowane w Świętej Katarzynie, przylegające bezpośrednio do zabudowań klasztornych Sióstr Pasterek, w których chcą przeprowadzić adaptację pomieszczeń, wyposażając je w profesjonalne studio telewizyjne, salę szkoleniowa, kabinę odsłuchową oraz pomieszczenia realizacji i montażu obrazu. Na miejscu jest dostępna serwerownia oraz ultra szybki, symetryczny dostęp do Interentu o przepustowości 1000 Mb/s. CKM to także centrum edukacji medialnej, organizatorzy będą organizować cykliczne szkolenia i warsztaty tematyczne online oraz stacjonarne, o ile sytuacja związana z pandemią pozwoli. CKM to centrum wolontariatu, miejsce integracji młodzieży i seniorów (wolontariat ekspercki), to centrum formacji liderów i przyszłych animatorów kultury. Położenie CKM w Świętej Katarzynie pozwala na współpracę i wsparcie lokalnych podmiotów, takich jak parafie, placówki opiekuńcze, świetlice wiejskie i środowiskowe, Koła Gospodyń, gminne domy kultury, lokalne stowarzyszenia. Wreszcie CKM to miejsce twórczych spotkań z szerokorozumianą kulturą, sztuką i ekologią (wystawy, koncerty, spotkania, pokazy) oraz z jej twórcami.

2022-04-26T15:47:42+00:00

Matka Angelica. Wielkie milczenie. Ostatnie lata życia i jej nieprzemijające dziedzictwo. Raymond Arroyo.

Książka wydane przez nasze wydawnictwo jest druga częścią biografii Matki Angeliki, przedstawia jej ostatnie lata życia. Książka została wydana dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Matka Angelica Rizzo, to osoba wyjątkowa, jest inspiracją wielu przedsiębiorców zarówno świata mediów, jak i poza nim. Wizjonerka jest wymieniana jednym ciągiem obok Teda Tunera, Alexa C. Taylora czy Rupera Murdocha twórców amerykańskiego systemu medialnego, sieci telewizji kablowych i satelitarnych. Ta klauzurowa klaryska, siostra zakonna dokonała rzeczy niezwykłej - dzięki swojej pasji i oddaniu Bogu stworzyła telewizję, którą dziś oglądają miliony - Eternal World Television Network, czyli czyli Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa, dociera do 350 mln domów w ponad 145 krajach i jest największą religijną stacją telewizyjną na świecie. Posiada 13 oddziałów europejskich i stacji stowarzyszonych. Od 2018 roku stacja nadaje także w Polsce. Środki masowego przekazu wywierają prawdopodobnie większy wpływ na naszą świadomość niż wszystkie szkoły i uniwersytety razem wzięte. Zarówno prasa jak i media elektroniczne są nieodłącznymi towarzyszami naszego dnia codziennego. Szczególnie widać to w USA, według ostatnich badań ponad 98% mieszkańców USA ma telewizję, z czego 82% wybiera programy w czasie największej oglądalności. 84% Amerykanów regularnie słucha radia, 79% czyta gazety, a 45% (78% wliczając dostęp mobilny) całej amerykańskiej populacji posiada dostęp do Internetu i wykorzystuje go w celach informacyjnych . Praca w mediach jest zatem niezwykle ważna i odpowiedzialna, wymaga od osób zaangażowanych w jej tworzenie niezwykłej siły i odwagi, by szukać i sprawdzać fakty oraz znajdować prawdę. Matka Angelika dostrzegła już w latach 80-tych XX wieku ten nowo powstający świat, w którym z pewnością muszą pojawić się nowi misjonarze, współcześni dziennikarze, wyposażeni w nowe narzędzia i metody aby skutecznie głosić Dobrą Nowinę. Biografię Matki Angeliki pióra Raymonda Arroyo, obie części „Matka Angelica. Kobieta z charakterem i sieć pełna cudów” oraz „Matka Angelica, jej wielka cisza. Biografia ostatnich lat życia i Jej dziedzictwo” serdecznie polecam, jest cenną lekturą, będącą okazją do pogłębienia wiary i dostrzeżenia Bożego prowadzenia w ludzkim życiu. Książka przybliża osobę, która bez wątpienia miała ogromny wpływ na życie milionów osób na całym świecie.

Join Over 500,000 Students Enjoying Avada Education Now

Become Part of Avada University to Further Your Career.